آنچه در کورمالی می‌‌توان یافت


**

« هدف »

هدف اصلی‌ کورمالی از ارائه مطالب، انگیختن خوانندگان به جستجو و کورمالی است. ابزار اصلی‌ اینکار هم نوشته‌های منوچهر جمالی هستند. رخداد‌های روز ایران نیز دستمایه اصلی‌ برای نشر هستند. چنانچه خوانندگان گرامی‌ تمایل به بررسی عمیق تر دارند، بهتر است که به نوشته‌های جمالی در وبگاه او رجوع نمایند.

در کورمالی هیچ چیزی جز جان انسان‌ها مقدس (گزند ناپذیر) نیست. این جان انسان‌ها است که به آن احترام باید گذاشت، نه‌ عقاید و افکار و اندیشه‌های آنها. همچنین، هدف کورمالی این نیست که خوانندگان را به ۲۵۰۰ سال قبل یا بیشتر پرتاب کند. بازگشت به گذشته در کورمالی بی‌ معنی است. بلکه هدف اصلی‌ انگیختن به تفکر و گسترش اندیشه‌های « من در آوردی » است. اندیشه‌هایی‌ که انسان و بخصوص انسانِ ایرانی خود میسازد و میزاید. از این نظر چنانچه از دینی خاص ، همچون زرتشت سخن به میان می‌‌آید، تنها هدف برجسته کردن اندیشه‌های مایه‌ای (بندهشی) نهفته در آن است که به شدت نیز توسط موبدان زرتشتی مسخ و دستکاری شده اند. این اندیشه‌های بنیادی که مغز فرهنگ اصیل ایران را در خود دارند، حتا به شدت در تضاد با الاهیات زرتشتی هستند. مشخصه دیگر این اندیشه‌های مایه‌ای این است که هنوز نزد ایرانیان زنده اند و در ادبیات، عرفان، جشن ها، … ایرانی منعکش شده اند.

« ساختار کورمالی »

آنچه به دنبال آن هستید را با استفاده از ابزار‌های جستجو که در جای جای صفحه اصلی‌ بکار رفته اند، بجوئید. کورمالی نهایت تلاش خود را می‌‌کند تا با استفاده از دسته‌بندی و برچسب زنی‌ِ اصولیِ نوشته‌ها آنها را هرچه بیشتر قابل ردیابی کند. هدف اصلی‌ این است که هرچه بیشتر خوانندگان جدید که از موتورهای جستجو در وب استفاده می‌‌کنند به کورمالی راهنمایی شوند. در عین حال کورمالی نهیات سپاس را از خوانندگان دائمی نوشته‌های خود دارد. چنانچه به تازگی به این وبگاه سرزده اید، در صورت تمایل ایمیل خود را جهت دنبال کردن این وبگاه در محل مناسب در ابتدای راست – بالای صفحه اصلی‌ وارد کنید و بر روی دکمه « با هم برویم ؟ » کلیک نماید. اینکار را می‌‌توانید در انتهای راست – پایین صفحه اصلی‌ نیز انجام دهید و روی دکمه « دنبال کردن » کلیک کنید. از اینکه تصمیم گرفته اید تا نوشته‌های ما را دنبال کنید سپاسگزاریم.

لیستی مفصل از نوشته‌های پیشین کورمالی در سمت راست صفحه اصلی‌ قابل دسترسی‌ است، که شامل همه نوشته‌ها نمی‌‌شود. این لیست از این جهت ارائه شده است که پوسته وردپرس کورمالی ارائه نوشته‌ها به صورت خلاصه را پشتیبانی نمی‌‌کند. با اینحال با استفاده از ابزار جستجو لینکی‌ در انتهای بالا و پایینِ – راست صفحه اصلی‌ ساخته شده اند که به کمک آن می‌‌توان نوشته‌های کورمالی را به صورت خلاصه دید. کافی‌ است روی « کورمالی به صورت خلاصه » کلیک نمائید.

کورمالی اخبار روز ایران، بخصوص حقوق بشر (= ارج انسانی‌)، را دنبال می‌‌کند. آخرین اخبارِ منتشر شده در وردپرس فارسی‌ که از نظر کورمالی مهم هستند را می‌‌توان در بخش « آنچه داغ است » ، یافت. همچنین سایر اخبار خارج از وردپرس نیز به خوانندگان عرضه می‌‌شود، برای دیدن این اخبار به توئیتر و فیسبوک کورمالی مراجعه کنید. در گذشته کورمالی در شبکه‌های اجتماعی فارسی‌ چون آزادگی و بیرنگی نیز فعال بوده است. آرشیو این مطالب را می‌‌توانید در این وبگاه‌ها نیز بیابید. جهت دسترسی‌ آسان، برای هریک از این شبکه‌ها ، لینک دسترسی‌ مستقیم در بخش « بولتن خبری کورمالی در شبکه‌های اجتماعی » قرار داده شده است.

علاوه بر اینها کورمالی سایر وبگاه‌هایی‌ که مطالب انگیزاننده‌ای در آنها می‌توان یافت را نیز معرفی‌ می‌‌کند. برای این کار از  RSS  آنها استفاده شده است. نحوه چیدمان آنها نیز به ترتیب حروف الفبا در سمت راست صفحه اصلی‌ است. ارائه و یا معرفی‌ و یا بازوب نویسی از یک وبگاه نشان‌دهنده موافقت و یا مخالفت کورمالی با آن وبگاه و یا نوشته نیست، گرچه که استقلال ، بخصوص سیاسی، وبگاه نقش دارد. هدف اصلی‌ ایجاد انگیزه و نشاط با اطلاع رسانی مستقل است.

**

کورمالی، از اینکه به این صفحه و وبگاه سر زده اید، نهایت سپاس را دارد.

شاد و خرّم باشید.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s