در ۲۰۰ سالِ گذشته، آخوند‌ها همواره در رختخوابِ ایرانیان حضور بهم رسانده اند !


نیک‌ اگر بنگرید و چنانچه به دنبالِ  شکستِ  حرکتهایِ  آزادی خواهانِ  ایران در ۲۰۰ سالِ  گذشته باشید، هیچ دشمنی را موفق تر از آخوند‌هایِ  شیعه ایران نمی‌‌یابید. آنان که به دنبالِ  علتِ  دیگری می‌‌گردند، وقتشان را تلف کرده و می‌‌کنند. به این موارد بنگرید، همیشه دستِ  آخوند را چه در ظاهر و چه پشتِ  پرده در کار می‌‌یابید.

کشتارِ  بابیان و بهاییان، جنبشِ  تنباکو، کشتنِ  میرزا آقاخانِ  کرمانی، امیر کبیر، مشروطه، ملی‌ شدنِ  نفت، کودتایِ  ۲۸ مرداد و مصدق، انقلابِ  ایران، … .

در همه اینها آخوند‌ها حضورِ  فعّال و چشمگیری داشته و دارند. نیروهایِ  خارجی‌ هم از این پاشنه آشیلِ  مردمِ  ایران و سردرگمیِ  آنها در تمایزِ  اسلام و ایران نهایتِ  بهره برداری را نموده اند. دشمنِ  واقعی‌ِ  مردمِ  ایران آخوند‌ها هستند و بس. آخوند‌ها بنا بر آنچه فرهنگِ  ایران می‌‌گوید، نمونه بارزِ  چنگِ  وارونه هستند. جمالی در خصوصِ  دشمن و چنگِ  وارونه زدن او نوشته‌ای نغز دارد.

» آنچه از بُن و گوهرو نهاد و فطرت ، میزاید و میتراود و میجوشد ، پاک است، ولی بزودی ، از تنفیذ اغراض و منافع شخصی و گروهی و طبقاتی …. آلوده و مخلوط میشود، و اصالتش را از دست میدهد. اگر درآغاز ناآگاهبودانه ، از بُن، جوشید ه است ، و پاک بوده است ، ولی با تنفیذ آگاهبودانه اغراض و منافع و خودخواهی گروهها وخانواده ها و اشخاص و اقوام …. ازآن « حق بنیادی و اصیل » ، ، قوانینی جعل و ساخته میشود، که همه آن حق بنیادی را تحریف میکنند ومسخ میسازند با این «چنگ واژگونه زدن یا مکرو تزویرو خدعه‌ها ، میکوشند که ، خواستها و منافع و اغراض خود را ، نهادی و بنیادی و گوهری و چهره‌ای و فطری بنامند و – بسازند – تا آنها را کارآ سازد . بدینسان ، کارجعل کردن ، جانشین فطرت ونهاد و گوهر میشود . فطرت ساختگی و جعلی ، جانشین فطرت و طبیعت و گوهر و بُن میگردد . روندِ « بنیادسازی» ، « فطری سازی» ، « نهادینه سازی » ، « اصلی سازی » ، همیشه در تاریخ درکار بوده است ، تا آنچه فطری و گوهری و نهادی نیست ، جانشین ، نهادی ، یا فطری یا اصل یا بُن بشود . اساسا واژه « دُشمنی ، که دوژ + منیک » ، باشد به معنای « اندیشیدن برای گول زدن و مکرورزیدن » هست، چون « دوژ» ، این معنا را هم دارد . پس دشمن، کسیست که میاندیشد ، چگونه دیگری را گول بزند و با مکر و خدعه ، اورا بیازارد ، و حق فطری اورا ، بنام حق فطری ، ازاو سلب کند . دشمن ، کسی است که « اندیشه‌ای ساختگی و جعلی » را جانشین « اندیشه گوهری و بُنی » میسازد . این کاریست که اسلام در تئوری فطرتش کرده است و اسلامهای راستین ، کارشان فقط همین « آشفته سازی » اذهان است . هر اندیشه پاکی را آلوده میکنند ومیگنداند و متعفن و آلوده میسازند . پس « بُن و گوهر و نهاد انسان» ، غیر ازآنچه از گذشته بنام «عُرف و عادت و رسوم و قوانین » آمده است ، میباشد .» ۱

جایی‌ روشنفکرانِ  ایران می‌‌بایست از این خوابِ  خرگوشی برخیزند، و ریشه همه شر را به چالش بگیرند. نحوه نگرشِ  آنها به آخوند در حدِ  آخوندِ  ۲ زاری است، و از آخوند بیشتر از آن را به جدّ نمی‌‌گیرند. ریشه بدبختیِ  ما این است. آخوند قویتر از اینها است. این ساده اندیشی‌ است که یک عدّه‌ای فکر کنند، چون آخوند‌ها به اسلام می‌‌پردازند، احمق هم هستند ! به هیچ وجه چنین نیست. آنها بسیار زیرکتر از روشنفکرانِ  ایرانی هستند. مردم و روشنفکرانِ  ایرانی، با و به هرچه می‌‌خواهند بیندیشند، ولی‌ باید از راه دادنِ  آخوند‌ها ، چه خوب و چه بد، در رختخوابِ  خود جلوگیری کنند. این آخوند‌ها از هر قماشی میتوانند، باشند، مسیحی‌، یهودی، زرتشتی، سنّی، شیعه، … . دیگر خامِ  این دشمنان نباید شد ، وگرنه‌ با چنگِ  وارونه زدن دوباره پشتِ  ما را به خاک میمالند.

منابع:

۱ –  منوچهرِ  جمالی ، فرهنگ ایران وحقوق بشر, برگرفته از وبگاهِ  جمالی: فرهنگشهر ، بخشِ مولوی و شاهِ  پریان و پریزاده.

نوشته‌هایِ مرتبط:

یک دیدگاه برای ”در ۲۰۰ سالِ گذشته، آخوند‌ها همواره در رختخوابِ ایرانیان حضور بهم رسانده اند !

  1. بازتاب: « چرا دزدان ، معابد میسازند ؟ » | کورمالی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s